Spa & Fitness

Quattro Beach Spa & Resort Hotel bünyesinde hizmet veren Spa & Wellness merkezi, Türk Hamamı, Sauna, Kapalı Havuzu ve Fitness Merkezi ile geniş ve ferah bir alan üzerinde kuruludur.       Eşsiz masaj ve bakımlarla yaşam enerjinizi yükselterek, hem bedeninizi hem de ruhunuzu arındırmaya ne dersiniz? Endonezyalı, Tayvanlı ve Türk personellerden oluşan Profesyonel eller tarafından yapılan Ayurveda, Thai, Bali, Shiatsu masajları ile teninizi kucaklayacak bir özgürlük hissi ve ruhunuzu yenileyecek anlar yaşayacaksınız.

Kökeni Roma dönemine kadar uzanan hamamlar, daha sonradan Türkler tarafından da benimsenmiş ve yoğun olarak kullanılmıştır. Ilıklık (dinlenme alanı) ve sıcaklık (hamam) olmak üzere iki bölümden oluşur. 

Hamamda terleyen vücudun, bir bez veya süngerle ovularak yıkanması, vücutta kan dolaşımını kolaylaştırarak insana rahatlık verir. Ayrıca gözeneklerin açılması ile cildiniz daha fazla oksijen alır.

Hamam lenf sisteminizin temizliğini sağlar, bu yüzden ayda 2 kez hamama gidilmesi önerilir. Stres altında olanlar için hamamın rahatlatıcı etkisi önerilir.

Hamam bağışıklık sistemini güçlendirdiği için bağışıklık sistemi zayıf olanlara düzenli olarak hamama gitmeleri tavsiye edilir. Kilo vermek isteyenler içinde düzenli hamam kullanımı tavsiye edilir.

Konaklamanız süresince sizde vücudunuza gereken ilgiyi göstermek için Spa merkezimizi ziyeret edin ...


Finlandiya orijinli, yüksek sıcaklık düşük nem oranı ilkesine dayanan banyo türüdürSıcaklık isteğe göre 60º-130º arasında değişebilir. Kan dolaşımını hızlandırarak vücudunuza zindelik kazandırır. 

Sauna, vücuttan toksinleri uzaklaştırır. Kan dolaşımını hızlandırır ve dolayısıyla vücudun çeşitli organlarına oksijen akışını arttırır. Bu büyük ölçüde bir kişinin nefes kalitesini artırır. Bir çok hastalığın temel nedeni olan anksiyete ve stresi azalttığı bilinmektedir. Ayrıca sauna vücuttan toksinlerin ve atıkların atılmasını sağladığı için böbreklere düşen yük azalır.

Tatiliniz süresince sizde Spa merkezimizi ziyaret ederek bu konforu yaşayabilirsiniz.


Saunanın tersine, yüksek nem oranı ve düşük sıcaklık ilkesine dayanan banyo türüdür. Ciltteki gözenekleri temizler ve açar, toksinlerin atılmasını sağlar. Sıcaklık 40º- 50º arasındadır.

Buhar odasının faydaları şu şekilde sıralanabilir; 

  • - Buhar banyosu solunum şartlarında düzelme için etkin bir tedavidir ve soğuk algınlığında,     sinüzitte, bronşitte, alerjik hastalıklarda tavsiye edilir.
  • - Buhar, üst solunum yolu zarlarının iltihaplanmasında ve tıkanmasında rahatlama sağlar.
  • - Havayı nemlendirerek boğaz tahrişini iyileştirir.
  • - Buhar, kasları gevşetir ve öksürüğü azaltır.
  • - Terleme yolu ile gözeneklerin açılmasını ve cildin ölü hücrelerden arınarak son derece pürüzsüz ve canlı bir görünüme ulaşmasını sağlar.
  • - Dolaşım sistemini hızlandırarak ve düzenleyerek ayrıca kan proteinlerini arttırarak oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini sağlar.
  • - Buhar odasının rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar.
  • - Egzersiz yaptıktan sonra buhar odasına girmek adale ağrılarına sebep olan laktik asidin terleme ile atılmasını sağlar. Bu da daha az kas yorgunluğu anlamına gelmektedir.


Isı dengesi özel ayarlanmış, sakinleştirici bir dekora sahip, vücudun rahatlaması ve tazelenmesi için konforlu yataklar barındıran odadır.Aromatik kokular eşliğinde, meditatif müzik servis edilir. Şifalı çaylar ve içecekler sunulur. Sauna veya buhar banyosu sonrası kullanılır.


Eşsiz masaj ve bakımlarla yaşam enerjinizi yükseltmek, hem bedeninizi hem de ruhunuzu arındırmak istiyorsanız Spa mız tam size göre. 

Dilerseniz aileniz ile birlikte kullanabileceğiniz içinde size özel hamamı bulunan Vip odalarımızı tercih edebilirsiniz.

Profesyonel eller tarafından yapılan Ayurveda, Thai, Bali, Shiatsu masajları ile bütün bir yılın yorgunluğunu arkada bırakacaksınız. 

Endonezyalı, Taylandlı ve Türk personellerimiz sizi şımartmak için bekliyorlar ...


Taptaze ve yumuşacık bir cilt mi arzuluyorsunuz? Cildinizin ışıltıya mı ihtiyacı var ?

Club Dem Spa terapileri ile tüm bedeniniz arınacak, kürler derinlemesine bir onarım için cilt bakımı ile desteklenecek. 

Bakım kürlerimiz ile yüzünüz ve bedeniniz tamamıyla arınıp, cildiniz ışık saçmaya başlayacak.


Sağlıklı ve formda kalabilmek için havuz manzaralı Quatro Beach Spa & Resort Hotel Fitness salonu birçok spor aletleriyle sizlere değişik spor imkanları sunmaktadır.